Dobry montaż okien i drzwi w praktyce
Inwestując w okna czy drzwi zewnętrzne, nie można zapomnieć o ich właściwym montażu. Ma to ogromne znaczenie ze względu na ich parametry termoizolacyjne oraz oszczędności płynące z niższych kosztów ogrzewania wnętrz. Warto pamiętać, że sam zakup drzwi bądź okien energooszczędnych nie wystarczy, by cieszyć się ciepłem w swoim domu. Z ich właściwości będziemy mogli w pełni skorzystać dopiero w połączeniu z odpowiednim montażem. Czym więc charakteryzuje się dobry montaż okien i drzwi?
Rodzaje montażu
Wybierając okna oraz drzwi, kierujemy się wyglądem i funkcjonalnością. Ich zadaniem jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa oraz komfortu cieplnego. Jest to możliwe dzięki współpracy z fachowcami świadczącymi kompleksowe usługi montażu. Wyróżniamy montaż standardowy, gdzie materiałem izolacyjnym jest pianka, jak również ciepły montaż, do którego stosuje się nie tylko piankę, ale również taśmę paroprzepuszczalną oraz taśmę paroizolacyjną.
Ciepły montaż – skuteczna metoda na zachowanie parametrów termoizolacyjnych
Chociaż standardowy montaż okien i drzwi wciąż jest przez wiele osób stosowany, to coraz częściej rezygnujemy z niego na rzecz ciepłego montażu. Znacznie skuteczniej bowiem zabezpiecza wnętrze przed utratą ciepła. Dzieje się tak za sprawą aż trzech warstw izolacyjnych, stąd też druga nazwa tej metody, czyli montaż warstwowy. Ten rodzaj montażu niesie za sobą szereg korzyści – nie tylko chroni przed utratą ciepła, tym samym obniżając koszty ogrzewania, ale również zabezpiecza przed powstawaniem pleśni i grzybów.
Montaż okien z wykorzystaniem technologii warstwowej – etapy montażu
Ciepły montaż zakłada dwa warianty – w otworze okiennym bądź w warstwie ocieplenia, a ich wybór należy dostosować do grubości izolacji oraz materiału, z którego wykonane są ściany budynku. W zależności od wybranej metody montażu jego przebieg będzie się nieco różnił. Przede wszystkim jednak dobry montaż okien czy drzwi nie może się obyć bez odpowiedniego przygotowania ościeża – powinno być dokładnie oczyszczone z jakichkolwiek zanieczyszczeń. Na tak przygotowanej powierzchni można umieścić warstwy izolacyjne wraz z ramą okienną.
Co jeszcze jest ważne w dobrym montażu okien i drzwi?
Niezależnie od wybranej metody montażu należy pamiętać, aby wykonać go zgodnie z zaleceniami producenta okien czy drzwi. Co więcej, warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zakupione przez nas energooszczędne okna lub drzwi rzeczywiście takie będą. Nawet najwyższej jakości produkty nie spełnią swoich funkcji, jeśli nie zadbamy o ich prawidłowe zamontowanie.
Szukasz sprawdzonej firmy z Zielonej Góry specjalizującej się w sprzedaży i montażu okien oraz drzwi? Podejmij współpracę ze STOBERG!